pravo

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Drzost exekutorov

Dobry den,moze exekutor zobrat detske pridavky a zaroven stiahnut peniaze z uctu tak ze sa dostanem do minusu?Lebo on to urobil,ma na to pravo?Dakujem

Vážený pane,

exekútor môže vykonať exekúciu viacerými spôsobmi vrátane ich kombinácie. V tomto prípade došlo k exekúcii prikázaním pohľadávky z účtu v banke . Ustanovenia exekučného poriadku zákon č. 233/1995 Z.z. ustanovujú pri jednotlivých spôsoboch exekúcie čo nemôže byť postihnuté.

Rodinné prídavky ako štátne sociálne dávky nie sú predmetom exekúcie len v prípade, ak by došlo k exekúcii prikázaním inej peňažnej pohľadávky , to znamená, že exekútor pošle exekučný príkaz priamo dlžníkovi povinného, aby neplnil jemu, ale exekútorovi s účinkami plnenia záväzku voči veriteľovi ( povinnému ) . Teda napríklad, ak by povinný mal pohľadávku za predaj tovaru tak by sa takáto pohľadávka plnila súdnemu exekútorovi.

Vyňatie štátnych sociálnych dávok z výkonu rozhodnutia pri tomto type exekúcie znamená, že exekútor nie je oprávnený zaslať exekučný príkaz orgánu vyplácajúcemu takéto dávky.

Pri exekúcii prikázaním pohľadávky z účtu v banke nepodliehajú exekúcii v zmysle § 104 zákona č. 233/1995 Z.z. citujem

Exekúcii odpísaním z účtu v banke nepodliehajú prostriedky na účte do výšky 99, 58 eura a prostriedky, ktoré sú výslovným vyhlásením povinného určené na výplatu miezd jeho zamestnancov na výplatné obdobie najbližšie dňu, keď bol banke doručený príkaz na začatie exekúcie prikázaním pohľadávky z účtu v banke. Ak má povinný viac účtov, exekúcii nepodliehajú prostriedky na účte do výšky 99, 58 eura len na jednom z nich.


Ustanovenie, ktoré ste mal na mysli Vy je obsiahnuté v § 111 zákona č. 233/1995 Z.z. , ktoré sa týka ako som už uviedol exekúcii prikázaním iných peňažných pohľadávok citujem

(1) Pohľadávka na príspevku pri narodení dieťaťa a pohľadávka na príspevku na pohreb podliehajú exekúcii, len ak sa navrhuje exekúcia pre pohľadávku za poskytnuté plnenie, na ktorého úhradu sú určené tieto príspevky.

(2) Exekúcii nepodliehajú dávka v hmotnej núdzi a príspevky k dávke poskytované podľa osobitného predpisu, 11a) dávky sociálnej pomoci alebo peňažný príspevok na kompenzáciu sociálnych dôsledkov ťažkého zdravotného postihnutia a peňažný príspevok za opatrovanie poskytované podľa osobitného predpisu11aa) a štátne sociálne dávky, ak osobitný predpis11aa) neustanovuje inak.

Odporúčam,aby ste si rodinné prídavky nechal posielať poštou.

s pozdravom

 

 Grant

Pravna pomoc | stály odkaz

Komentáre

 1. Skrátka a dobře, jinými slovy ve slovenském právním systému,
  státem chráněná forma výpalnictví.
  Je pravda, že do dluhů vás nikdo nenutí, můžete podřezat děti aby nebrečeli vod hladu, protože máme kapitalismus a tu jsou všichni schopní milionáři.Neschopáci hladověj.
  Bych vás hnal bando jedna kriminálnická, že by vám nevadil ani dvoumetrovej plot.Pěkně to máte vobšancovaný. Exekutoři. Zavřít je všechny, legální kriminálníky.
  publikované: | autor: Mito (e-mail, web, autorizovaný)
 2. dlhy
  pekny vecer.
  Prosim o radu,pocas manzelstva sme vzali uvery a pozicali peniaze jednej znamej na podnikanie.Ta sa dozvedela akeho mam muza ze ma podvadza tak peniaze mi nevratila skratka vyuzila to ze moj muz peniaze od nej nebude ziadat a hodi vsetko na mna.aj sa tak stalo vsade rozprava ze dlhy su moje.zaz nasiel si milenku tak uz som podala o rozvod.pred 3 r.som sme podali o BZM a v r.2005 sme prepisali byt na dceru.takze manzel je podnikatel a vsetky dlhy hodil na mna.Dotwraz som to platila teraz som nezamestnana a premyslam o bankrote ci konkurze neviem ako dalej.Sudim sa stov osobov o peniaze ale je na nu vyhlaseny konkurz a neviem ci sud uspokoji vsetkych veritelov a kolko dostaneme.Prosim poradte ako mam dalej postupovat lebo dlhov sa nezbavim.
  publikované: | autor: dada (e-mail, web, neautorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014